Çocukla 2015 Sömestr Tatilinde Ne Yapsak?


Yılbaşı tatili, kar tatili derken 2015 yarıyıl tatili için geri sayım başladı. Bizlere de haftalık ya da günlük etkinlikleri planlayabilmek için az günler kaldı. On beş günlük bu dönemde neler yapılabilir?

Bununla ilgili bir araştırma yaptım ve bana mail olarak gelen etkinliklerden bazı beğendiklerimi de derledim toparladım arkadaşlar.

İstanbul’da 2015 yarıyıl tatilinde çocuklarla neler yapabiliriz?

Akbank Sanat

Cts ve pazar günleri

Çocuk Tiyatrosu, Sarkis/ Suluboya Atölyesi, Yaratıcı Drama Atölyesi, Mobil Heykel Atölyesi gibi etkinlikler var.

7-14 yaş grubuna yönelik olan çalışmaların fiyatları 6TL- 10 TL arasında değişiyor.

Akbank etkinlik takvimi

YKY Kültür

Yaratıcı Dram atölyeleri çok başarılı.

Çiğdem Odabaşı yönetiminde belirli yaş gruplarına yönelik drama çalışmaları YK’nin yayınladığı kitapları çocuklarla okuyup ardından canlandırmaları ile çalışma bitiyor.

Etkinlik ücretsiz, bu nedenle rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Etkinlik grupları ve kitapları yaş aralığına göre değişiyor; 4 yaş, 5-6 yaş, 7-8 yaş ve 9-11 yaş için ayrı ayrı dram çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Rezervasyon: 212 252 4700/ dahili 447

 YKY Etkinlik Takvimi

Moda'da sahilde yürüyüş ardından waffle ya da dondurma keyfiii
Moda’da sahilde yürüyüş ardından waffle ya da dondurma keyfiii

Zorlu PSM Karlar Ülkesi

Biz daha önce Kibritçi Kız Müzikaline gittik Zorlu PSMde.

Çocuklar için ücretsiz olan bu tiyatroya bilet bulmak istiyorsanız Zorlu PSM gişelerine 19 Ocak günü gitmeniz gerekiyor.

SSM Eğitim

Genel olarak çok başarılı olan bu eğitimler için rezervasyonunuzu eğitim açıldığı anda yakalayıp yapmanız gerekiyor. 2014-2015 eğitim yılı sömestr tatilinde bu eğitimlerden faydalanmak isterseniz şimdiden harekete geçin. Telefonla arayıp sormanızda yarar var:  0216 550 97 62

Pera Müzesi

Yarıyıl Tatili için Pera Müzesi de bir çok atölye çalışmaları hazırlamış.

Bunlar için bilet almamız gerekiyor ve genel olarak ücret 45 TL civarında. Etkinlik program ve biletlerini biletix‘ten alabilirsiniz.

Çocukla, Gülhane Park'ında paten keyfi ardından çay bahçesinde muhteşem manzara keyfiii
Çocukla, Gülhane Park’ında paten keyfi ardından çay bahçesinde muhteşem manzara keyfiii

İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerlerden olan Gülhane Parkı ve çevresinde yapılacak aktiviteleri içeren yazım için linke göz atabilirsiniz

Hıdiv Kasrı

Neden olmasın? Bir çay saatinde arkadaşlarınızla beraber tatlınızı yerken çocuklar da etrafta gezebilirler. Hıdiv Kasrı, korusu olan köşklerimizden…Çok da güzel bir manzaraya sahip.

Oyuncak Müzesi

Daha yeni gittik demeyin… Yarıyıl tatilinde,  çocuklarla bu seferde büyükanne ve büyükbabalarını da alarak gidin. Üç nesil için ayrı ayrı anıların hatırlanacağı ve paylaşılacağı nostaljik bir müze. Ayrıca atölye ve tiyatroları da kaçırmayın! Oyuncak Müzesi için detaylı notlarım daha taze… Hemen okuyun, programınızı yapın ;))

Emirgan Parkı

Hava güzel olsun olmasın…Gezin…Her haliyle bir başkadır Emirgan… Çocuklarla Emirgan Parkı sömestr tatilinde gezilecek yerlerden. Hem oradan Sakıp Sabancı Müzesi‘ne geçip, müze ziyareti de yapabilirsiniz. (Çocuklarla gezince ücretsiz olan müzemiz!!). Benden söylemesi ;))

Çocukla Rahmi Koç Müzesi
Çocukla Rahmi Koç Müzesi

Bebek Parkı

Hava güzel biraz güneşliyse, alın çocukları…kovaları kürekleri, bisiklet, kaykay ya da scooter ya da balonuuu. Bu keyifli parkta sizde huzura erin. Nasıl mı? İlgili yazımı okuyun ve keşfedin.

Torium AVM

Torium’da neler var? Daha önce biz gitmedik, gidenlerin izlenimlerine göre listeme ekledim. Alışveriş Merkezinden daha çok içindeki kar parkı hepimizin ilgisini çeken. Detaylı bilgi ve bilet fiyatları için linki tıklayınız.

İstanbul Akvaryum

İstanbul’un vazgeçilmez doğal yaşam su parkı. Ben her yıl tekrar tekrar gidiyorum, sizde tavsiye ederim. Çocuklarla İstanbul Akvaryum yarıyıl tatilinde eğlenceli olabilir. Gerekli notlarım ve görseller için yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Çocukla bisiklet keyfiii
Çocukla bisiklet keyfiii

Miniatürk

Çocuklara, İstanbul ve başlıca şehirlerimizdeki kültür miraslarımızı göstermek ve anlatmak istiyorsanız, Miniatürk’e uğrayabilirsiniz. Görsel olarak çocukların kolaylıkla seyredebileceği ve bir yandan da bilgisini alabileceği güzel bir maket parkı olan Miniatürk‘te sizleri daha neler bekliyor. Bunun için notlarıma bakmanızı tavsiye ederim.

Tiyatro Alkış

Sömestr’de çocuklar tiyatroya da çok gitmek istiyorlar. Tiyatro Alkış‘ın sergilediği birçok müzikal çocuk oyunları var. Genel olarak “Ortaköy Afife Jale Kültür Merkezi”, “Profilo Alışveriş Merkezi”, “Kozyatağı Kültür Merkezi” ve “Akatlar Kültür Merkezi” ‘nde gösterileri olan grubun yarıyıl tatilinde bilet fiyatları da %25 indirimli olacakmış.

Tiyatro Alkış Etkinlik Takvimi

Bu da benden çalışkan annelere, teyzelere, babalara geliyooo
Bu da benden çalışkan annelere, teyzelere, babalara geliyooo

Tam 15 güne rahat rahat sığdırabileceğimiz etkinlikler listesi!!! Haydi iş başınaaaa ;))

Herkese 15 günlük yarıyıl tatilinde boool gezmeler ve booolca kolaylıklar diliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us