Jurassic Land

Şubat tatili geldi! Hatta bitiyor bile;)) Çok yoğun bir programla açılış yaptık, bu haftada kapatıyoruz artık. Bir dolu geçen şu iki haftada tempomuza bir de Jurassic Land’e giderek hız katalım dedik.

Jurassic Land, Forum İstanbul’un üst katında. Bu parkta, tarih öncesi yaşamış dinozorların yaşamlarının nasıl olduğunu, nelerle beslendiğini, ne kadar yırtıcı olduklarını, nasıl doğduklarını ve yaşadıklarını, nesillerinin nasıl  gelişp sonrada tükendiğini görebilirsiniz.
Biz çok merakla gittik :)) Parkın gişesinden içeriye girdiğimizde gerçeği büyüklüğünde bir dinozor iskeleti bütün görkemiyle bizi karşıladı. Çocuklarım, bunu görünce sanki uzakta taa tepeye Himalayaları görmeye çalışan dağcılar gibi konuşmaya başladılar… Onlar kendilerince eğlenirken, bu giriş bölümünde rehberimizi bekledik. Eveet!! Size bir rehber eşliğinde, parkta var olan herşey anlatılıyor. Ama önce, bizleri 4D sinema salonuna aldılar, koltuklarımıza hemen oturduk. Bir simülasyon yaşayacağımız için ben bile çok heyecanlandım. Bir helikopterin (JURACOPTER) içinde gezerken dinozorların yaşam macerasının nasıl olduğunu birebir tecrübe ettik. Gerçek efektler kullanılmış. Dinozorun nefesi yüzümüze rüzgar gibi esti, suyun içinden geçiyorsak yüzümüze hafif su püskürtüldü, helikopter bir yere iniyor veye kalkıyorsa ya da dinozor saldırmışsa bunu da koltuğumdaki sarsıntılarla yaşadım, yaşadık!!! Kısacası dinozorlar şu anda hayatımızda olsaydı, nasıl bir ortamda yaşardık ve neler hissederdik, birebir simülasyonu hazırlanmış. En fazla 10 dakika süren bu gösteriden sonra dinozorlarla ilgili diğer bölümlere doğru yöneldik.
Bu bölümlerde kısaca; Rehberimiz, bir dinozorun doğumu, aile dinozorların yaşamı, nasıl beslendikleri, çıkardıkları ses ve hareketleri, birebir gerçek boyutuyla hazırlanmış dinozor maketlerini göstererek bilgi verdi. Çocuklar,  hareketli dinozorlardan çok etkilendiler. Ellerinde fotoğraf makineleri heyecanla video yada fotoğraflarını çektiler.
Turun sonunda Şubat tatili için hazırlanmış olan çocuk partisi, bu kadar heyecanın üzerine iyi geldi. Herkes bol bol güldü, dans etti ve hopladı.
Dinozor parkı hakkında size tavsiye etmem gerekenler;
  • Jurassic Land’e gittiğinizde önceden bir plan yapmanıza gerek yok. Zaten rehber eşliğinde gezeceğiniz için, tur gayet açıklayıcı ve yönlendirici oluyor.
  • Kesinlikle 7 yaş ve üzeri çocuklarınızı götürmenizi tavsiye ederim.
  • Eğer 6 yaş altı çocuğunuzu götürmek zorundaysanız, 4D sinemaya küçük çocukla girmemenizi şiddetle öneririm. (Sinemada ne kadar 6 yaş altı varsa, ebeveynleri çıkarmak zorunda kaldı :(((( )
  • Rehber ile gezilen 1 saatlik turda tuvalet imkanı yok. Sadece bitişteki çocuk oyun parkının olduğu yerde var.
  • Parkın içinde yemek ve içecek ihtiyaçlarınızı giderecek dükkan yok. Zaten gerek de olduğunu düşünmüyorum. Sadece ihtiyacınız olacağını düşündüğünüzü içecek varsa bunları yanınızda bulundurmanızda fayda var.
  • İçerde vestiyer bölümü yok.
  • Gişe çıkışında sağda Jura Kafe’de ( biletinizi gösterdiğinizde menü üzerinden % 15 iskonto varrrr)  veya Forum İstanbul’un yemek katında acıkan minik bünyeleri doyurabilirsiniz.
  • Gezinin sonunda hediye dükkanını bulabilirsiniz.

Nasıl gidilir?
Jurassic Land, Forum İstanbul’un içindedir.  Forum İstanbul’da üst kata çıkarak burayı görebilirsiniz. Pusetle gidiyorsanız asansörle çıkmanızı tavsiye ederim.
Bilet 
Yetişkin: 28 TL
Çocuk: 22 TL
3 kişilik aile: 66 TL
4 kişilik aile: 88 TL
Çocuklar için aktiviteler
Kazı ve yumurta boyama faaliyeti var. Turdan önce bunları mutlaka gişeye sorun. Çocuklar kazı faaliyetinde tarih öncesine ait yumurtaları bulup, çok eğleniyorlar, şaşırıyorlar. Onlar için farklı bir tecrübe. (Şiddetle tavsiye ederim)
Köstebekgilleri seven çocuklar!! Bu karne tatili boyunca köstebeklerle beraber etkinliklere katılabilirsiniz.

Parkla ilgili beklentim biraz daha dinozor replikalarını inceleyebilmekti. Ancak müzede genel olarak karanlık bir ortam yaratılmasından dolayı çok ayrıntılı bir şekilde dinozorları veya kemiklerini göremiyorsunuz. (Sadece girişte gerçek boyutta dinozor iskeleti var. Turun genelinde başka yerde göremiyorsunuz.) Bu park, daha çok dinozorların tarih öncesi yaşantılarını rehberin anlattığı bilgiler doğrultusunda görmenizi ve aklınızda canlandırmanızı sağlayan bir çeşit müze.

Çocuklarınız dinozorlara ilgi duyuyorsa, onların hayal gücünü daha da güçlendirebilirsiniz ;))

3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us