Bubbbbble Show!

Bubbbbble Show!

bubble-show-2014

“Yetenek Sizsiniz” programında “Bubble Show“u çocuklarla seyredince haydi gidelim görelim dedim. Sömestr tatili programımıza bu gösteriyi de yapılacaklar arasına kattık. Böylece bir Şubat günü, Ege’nin arkadaşı Çağan ve sevgili annesi Makbule hanımla beraber İstanbul Kongre Merkezinin yolunu tuttuk.

İstanbul Kongre Merkezi (İKM) Harbiye tarafında olması nedeniyle, trafikte uğraşmamak adına metroyu kullanmaya karar verdik.

Kongre Merkezi büyük bir mekan. Harbiyede eski Muhsin Ertuğrul Sahnesi vardı, Hilton’un çaprazında kalan, hatırlar mısınız? İşte bu alanda değişiklik yapılmış ve güzel bir kültürel merkez alanı oluşturulmuş. Gayet modern, trafiğin olmadığı, otopark hizmetinin ve güvenliğin olduğu bir yere dönmüş. Aynı şekilde Kongre Merkezinin çevresi de yeniden yapılandırılmış.

İstanbul Kongre Merkezi
İstanbul Kongre Merkezi

İKM‘nin  içi çok büyük. Sekiz katlı bir bina. En alt iki katta (B6-B7 katları) çok büyük otopark (850 araç) alanı mevcut. Bu katlardan salonlara çıkışlar, yürüyen merdiven veya
asansörle yapılıyor. Diğer katlarda salonlar mevcut. Bunlar workshop, etkinlik, tiyatro veya fuar gibi faaliyetler için kullanılıyor. Show için bizi Harbiye Salonuna yönlendirdiler.

Harbiye Salonu
Harbiye Salonu

Harbiye Salonu büyük bir etkinlik alanı. Sahne aşağıda ve bitiminden yukarıya doğru sıralar geliyor. Mekanın her yerinden sahne çok büyük rahatlıkla seyredilebilir. Seyirci koltukları ve ortam çok modern. Zaten çocuk veya bebeğinizle gelseniz burada her türlü etkinliğe rahat girip seyredebilirsiniz.

Sihirli baloncuklarıyla herkesi büyüleyen Fan Yang’ın gösterisi tam anlamıyla inanılmazdı. Çağan ve Ege, salondaki tüm çocuklar, büyülenmiş bir şekilde bütün gösteriyi soluksuz seyrettiler. Tabi, buna salonun tavanından seyircilerin üstüne yağan milyonlarca baloncuk, dört veya beş çocuğu içine alabilecek kapasitede balon köpükleri, balonlar içine girmiş kare baloncuklarda eklenince onların keyifleri daha da arttı.

Bunu bende yapmak istiyorum!!!! dedirten bir gösteri.

Ayrıca en son tabi biz büyükleri daha çok etkileyen lazer show muhteşemdi. “Star Wars”ta yer alan bir uzay gemisinde yol alıyormuş gibi hissettim kendimi.

Fan Yang süper bir buluş yapmış ve gösteri dünyasına çocukluk rüyasını katmış.

Guiness rekorlar kitabına defalarca girmiş bu insanı seyretmek büyük ayrıcalık :))

Fan Yang
Fan Yang
Fan Yang çocukları baloncuk içine alıyor :)
Fan Yang çocukları baloncuk içine alıyor 🙂
Fan Yang baloncuğu uçururken!!
Fan Yang baloncuğu uçururken!!

Tom ve Jerry etkinliği ise tam bir fiyasko. Küçük çocuklarınız bunun için geliyorlarsa, hiç tavsiye edemiyorum. Gösteride ara verildiğinde göründüler ve sadece el sallamakla yetindiler :((( Herhangi bir tiyatro yada çocuklara yönelik bir şey yapmadılar.
Maalesef birde arka tarafta oturanlar yağdırılan baloncuklara erişemediler. Bazı çocuklar ön koltuklara koştular ve yakalamaya çalışırlarken diğer izleyicilerin üzerine düştüler….

Bu yazımla, İKM‘nin yetkililerine sesleniyorum. Lütfen, etkinliğin nasıl yapıldığına ve özellikle çocuklar varken neler olabileceğine dikkat ederek planlama ve gerçekleştirmeyi yapın. Arkadaki çocuklar bu etkinlikten yoksun kaldı :(((( Hatta bazıları sıkılıp çıktılar.

Böyle bir gösterinin seyrinde bence önemli olan, ön sıralarda oturmanızdır. Çünkü çocuklar buradan her türlü sahne üzerindeki etkinliğe erişip, aktif olabiliyorlar. (Benden söylemesi ;))

Gökten baloncuklar yağarken
Gökten baloncuklar yağarken
Laser Gösterisi
Laser Gösterisi
Bitiş sahnesi, muhteşem!
Bitiş sahnesi, muhteşem!

İKM‘yi, sinema gibi düşünmek lazım. Çocuklar için şekerlemeler, mısır, süt, meyve suları bulabilirsiniz. Ama iyi bir öğün bulamazsınız. O nedenle gelirken veya çıkışta Nişantaşı veya Taksim gibi bir yerlere uğramanızı öneririm. Ya da evden yanınızda sandviç gibi bir şeyler getirip, acıkan minik bünyeleri doyurabilirsiniz. Kısacası yanınızda tedarik gerekiyor.

Çıkışta yolumuz, Taksim- Gezi Parkı metrosuna doğruydu. Çocuklarla yürürken kestane kebapta yaptık!
Metroda nerede olduğumuz, nereden bindiğimiz, nasıl davranmamız gerektiği, jeton nasıl alınır ve atılır, hangi durakta ineceğimizi konuştuk çocuklarla. Durağımızda indik. Keyifli bir gün daha bitmişti.

Ege’nin büyük baloncuk yapma faaliyeti ve deneyleri halen devam ediyor. Geçen gün televizyonda iple baloncuk yapan birini gördü, şimdi onu deniyoruz :)))))

Bir sonraki yazıma kadar sevgi baloncukları sizlerle olsun ;))

İstanbul Kongre Merkezi gece
İstanbul Kongre Merkezi gece
İstanbul Kongre Merkezi adres: Taşkışla Caddesi Harbiye, Şişli-İstanbul

İstanbul Kongre Merkezi     Tel: (212) 373 9900

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us