Forest Kemerburgaz Macera Parkuru

Çocuğunuzla beraber ağaçtan ağaca maymun gibi, yeri geldi yılan gibi, yeri geldi adeta bir arı gibi aktivite yapmış mıydınız?

Ege’yi arkadaşlarıyla beraber ormanın içinde başlarında bir rehberle bıraktıktan sonra, Ece’yle beraber alçak ip parkuruna girdik. Evet burası 130 cm’den küçük çocuklara göreydi. “Oh” dedim içimden, Ece burada kendi kendine oynar, bende kahve keyfi yaparım kuş cıvıltıları arasında.

Ama olaylar öyle gelişmedi. Çocuklu olmanın ilk kuralı. Planlar her zaman değişir ve hep bir diğerine geçersin. OOooppss.

Alçak ip parkuru Ece’mi kesmeyince, onunla beraber kendimi ormanın derinliklerinde “zipline”da uçarken buldum. Annelik böyle birşey herhalde, daha önce hiç yaptıramayacakları şeyleri yapabiliyor olmanın gücü. Kendinde var olduğunu bile bilmediğin şeyleri keşfetmek.

Ne var ki ben çoook eğlendim, kendimi tanımak ve o adrenalini yaşamak Ece’yle beraber çok iyi geldi. Ağaç dalları arasında vir yandan diğerine geçirken, çocuğumun karşıya güvenli geçmiş olmasını sağlamak, görmek geliştirdi beni. Sanki iki kere geçmiş gibiydim 😉 Tabi ertesi günkü kas ağrıları da annelik yeteneklerime bonus oldu.

Hikayemi bırakıp, sadede geliyim değil mi?

Çocukla Forest Kemerburgaz Macera Parkurunda sizleri neler bekliyor, aksiyon planınız neler olmalı;

Öncelikli olarak bahsetmek isterim ki, Forest Kemerburgaz Macera Parkuru gayet emniyetli bir sistemle işliyor. Ağaçları üzerinde halatlara iki adet kancayla bağlanıyorsunuz. Bu kancaların bir tanesi hep sizin emniyetiniz oluyor. Parkura başlamadan önce eğitim veriliyor, böylelikle nasıl ilerlemeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Ayrıca karınca parkurunda eğitmen eşliğinde deneme yapıp durumunuzu görebilirsiniz.

İki ayrı büyük macera parkuru var. Bir tanesi alçak ip parkuru. Burası daha çok miniklere yönelik yapılmış. Yüksek ağaçların olduğu bölüme çocuklar ağların içinden geçerek gidiyor ve topların olduğu yerde zıplayabilirler. Ayrıca yine yere yakın parkur onlara göre düzenlenmiş.

Diğer parkursa 130 cm ve üstü boy uzunluğuna sahipseniz yapabileceğiniz Yüksek İp Parkuru. Farklı hayvan isimlerinden oluşan parkurlar, zorluk seviyelerine göre adlandırılmış ve puanlandırılmış. Bunlara dikkat ederek en basitten zora doğru ne kadar yapabilirseniz, ilerliyorsunuz. Sanırım en zor olan goril parkuruydu. Biz Ece’yle en fazla 5 parkuru bitirebildik.

Forest Kemerburgaz‘a gitmeden önce whatsapp’tan randevu almak gerekiyor. Sabah 9.30, öğlen 12.30 ve sonra 15.30 saatlerinde ayrı ayrı grup halinde alıyorlar.

Her parkurun bitiminde mutlaka bir zipline yer alıyor. Bölgelerde herhangi bir aksilik yaşarsanız çağırabileceğiniz eğitmenler bekliyor. Örneğin Ece’nin kilosu yetmediği için bir zipline’ı sonuna kadar götüremedi, bende ağaç tepesindeydim. Hemen yardım istedim, ve Ece’yi aşağıya indirdiler.

Bu parkurlar dışında tırmanma duvarı, serbest düşüş, hazine avı, yüksek zipline, salto trambolin, dev salıncak, insan sapanı ve kaçış odası yer alıyor. Macera Parkuru için bilet alacağınız gişeden bu aktivitelere katılabilmek için önceden randevu almayı unutmayın.

Pusetli aileler, sizde hava almak ve yürüyüş için tercih edebilirsiniz.

Ayrıca parkurun içinde tuvalet, kıyafet değiştirme bölümleri yer alıyor.

Macera Parkında etkinlik ücretleri nasıl?

En güncel halini linki tıklayarak öğrenebilirsiniz. Benim önerim, bu sayfada yer alan paketleri satın almak yerine ilk gittiğinizde neleri yapabileceğinizi deneyimleyin. Çünkü paketlerde birçok şey oluyor ama belki parkuru bitirince yorgun olabilirsiniz ve gerisine katılmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle önce tecrübe edinip, başka zaman gittiğinizde gerekirse paketleri almaya yönelin. Mesela bizim tercihimiz sadece Yüksek İp Parkuru ve sonrasında Kaçış Odasına girmek olacak. Ücreti nakit veya kredi kartı ödeyebiliyorsunuz.

Forest Kemerburgaz Macera Parkı’na Nasıl Ulaşılır?

Forest Kemerburgaz‘a ulaşım çok kolay. Yola koyulmadan önce web’i araştırdığımda herkes yolda kaybolduğunu ve cep telefonlarının çekmediğini yazmıştı. Tabi bir anne olarak hemen alertler başladı bende. Ya yolda kaybolursak, benzin biterse ve cep çekmezse ne yaparım diyerek yine de yollara koyuldum. Öncelikle telefonlar çekiyor ve kaybolunabilecek bir yer değil, çünkü ana yola çok yakın bir yere kurulmuş.

Kemerburgaz yolu üzerindeki Total benzincisinin tam karşısında yer alan ara yoldan girip solu takip ederek devam edin. Zaten yolda tabeları göreceksiniz. İşte aşağıda da kullanabileceğiniz konum haritası yer alıyor, tıklayınız 😉

Özel aracınızla giderseniz gayet büyük ve ücretsiz olan otoparkları da mevcut.

Forest Kemerburgaz Macera Parkında Ne yenilir?

Macera Parkının otoparkında kafe yer alıyor. Menüsünde yer alan yemek ve tatlıları gayet başarılı. Ama bu tarz yemek istemeyiz, biraz da bütçemizi zorlamıyalım diyorsanız Kemerburgaz yolundan gelirken Total’in yanında yer alan Ofluoğlu Izgara Köfte tam çocuklara göre. Köfte piyaz ya da kurufasulye ve diğer et çeşitlerini burada bulabilirsiniz.


İşte bööyle, sevgili çocuklu gezenler. Ben yapabildiysem inanın sizde yaparsınız. Ama mutlaka önce karınca parkurunda kendinizi ve çocuklarınızı deneyin görün, sonrasında zor parkurlara başlayın derim.

Survivor tadında bir tatil günü yaşamak istiyorsanız en güzel adres Forest Kemerburgaz Macera Parkuru, haftasonu çocuklarla yapılabilecekler listenize ekleyin 😉

Çocukla aktivite alanları arayan aileler için daha önce yazmış olduğum blog yazılarıma linkten takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.