Binyaprak.com’dayızzz

Çalışma hayatına ara vermiş kadınlara destek olmak amacıyla yola çıkan YenidenBiz ailesiyle iki yıl önce Yeşim Saraçer Photography sayesinde tanıştım.

Gönüllü olarak destek vermeye başladığım derneğin eğitimleri, yaptıkları ve kadınların yeniden işe dönmesi için verdikleri çabaya hayranım. Bende yapabileceğimin en iyisi olarak yine çalışmak isteyen fakat nasıl başlayacağını unutmuş ya da motivasyonu azalmış  kadınların daha kolay iş hayatına adapte olmasına yardımcı olmak istedim. Tabi bunu yazılarımla buluşturma fikriyle gelen YenidenBiz sosyal medya ekibi, beni canı gönülden vurmuş oldu.

Şimdi BinYaprak kanalında, YenidenBiz gönüllüsü olarak çalışma hayatına ara vermiş olan iş kadınlarına yönelik aşağıda yer alan yazılarım yayında.

Tabi bunun devamı daha gelecek.  Destek olmak ve bunu her yaşamına dokunduğunuz insanlardan geriye dönüşünü almak harika bir duygu.

Teşekkürler YenidenBiz ve BinYaprak kadınlara desteğin için!

İnsanların yaşamına vereceğiniz bir dokunuş bile kelebek etkisi yaratacağını unutmayalım. Sizlerde aşağıda yer alan linklerdeki yazılarımı paylaşarak çalışmak için desteğe ihtiyacı olan herkese ulaşmamıza yardımcı olur musunuz?

İş hayatına geri dönmek istesen de ne yapacağını ve nasıl yapacağına karar veremiyor musun? Kolaylaştırmak için biz 3 adım belirledik, seninle de paylaşalım!

Uzun bir ara verip işe geri dönme kararı aldıysan, nasıl bir dönüş yaparım, bunun için nasıl bir CV hazırlarım diye soruyorsan, okumaya devam et.

İşten ayrılalı uzun zaman oldu ve tekrar sahalara dönmeye karar verdin. Özgeçmişini oluşturup başvurular yapmaya başladın ve o hiç ummadığın anda insan kaynakları tarafından iş görüşmesine mi çağırıldın? 

Kaynak:

Kapak fotoğrafı BinYaprak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.