Annelik Halleri- Mektup Var!

Annelik halleri…Bu konu hakkında ne kadar çok yaşamışlıklarımız vardır değil mi? Emzirirken, uyuturken, yedirirken, severken meleklerimize kıyamayız. Onlar bize cennetten gönderilen birer gül…Her şeyin bizler mutlu olalım diye var edildiğini anlatan…

Geçen gün instagramda rastladığım biranne.birbebek günlüklerini her gün bu duygular içerisinde paylaşıyor. Annelik halleriyle ilgili yazdıklarını okuyunca öyle duygulandım ki, hemen mesajlaştık. Bizlerle bir yazısını paylaşmasını rica ettim.

Seni ilk öğrendiğim günü dün gibi hatırlarım, inanamamış birkaç testten sonra varlığını kabul edebilmiştim. Sonra zaman nasıl geçecek derken hiç beklemediğimiz bir zamanda aldım seni kucağıma.
Nasıl bir duygu mu işte onu tarif edemem. Meğer asıl macera bundan sonra başlıyormuş. Kendine ayıracağın beş dakika bile yokken geceleri sabırla uyanıyormuş insan. Önceleri çantanı kapıp çıktığın evden saatler önceden hazırlanmaya başladığın halde çıkamadığında anlıyorsun anneliğin ne demek olduğunu. Acaba bir şeyini evde mi unuttum tereddütleriyle yürürken irkiliyorsun ağlama sesleriyle.
Ne zaman büyüyecek, ilk kelimesi ne olacak, ilk adımını ne zaman atacak derken bir de bakıyorsun ki o minik kahraman büyümüş ve sen onun bebeklik fotoğraflarını seviyorsun.
Ve sen küçük kahraman beni öyle bir değiştirdin ki ağlarken gülebilmenin, kendinden başka bir can için canını verebilmenin, o hasta olmasın ona gelen acılar bana gelsin diye sabahlara kadar dua edebilmenin şükrünü tahmin bile edemezsin.

Evet o ilk günler sonrasında yaşananlar ve derken bir bakmışsınız kucağınızda salladığınız bebeğiniz top peşinde koşmaktadır bile…

Zaman böyle akarken annelik hallerini bizimle paylaşan biranne.birbebek e ayrıca teşekkür ediyoruz.

İkinci hamileliği ile annelik heyecanı artan sevgili annemizi şimdiden tebrik eder, sağlık sıhhatle bebeklerini kucaklarına almalarını diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us