Uniq İstanbul

Uniq İstanbul’da Çocuklarla Eğlenelim!

Uniq İstanbul, Ayazağa semtinde açılan bir yaşam merkezi. Eskilerin Çinili karakolu olarak anlattıkları doğa içindeki bu alanda ofisler, kültür sanat merkezleri, eğlence alanları, alışveriş ve yeme içme yerleri bulunuyor.

Şimdi hepiniz iş merkezinin ortasında etrafında da ofislerin olduğu bu yerde çocuklarla neler yapılır ki diye düşünüyorsunuz değil mi? Hemen sıralıyorum…

Xtrem Adventures ile doğa içinde macera parkı tecrübesi yaşamak ister miydiniz? Evet, hem yetişkin hem de çocuklar için ayrı ayrı parkurlarda survivor tecrübesi yaşayabilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın önünde bayağı kuyruk oluyor!

uniq_buz_kolaj
Uniq Winter Tales buz pisti- Volswagen Arena ve Xtreme Adventures doğa içinde yan yana

Uniq Açıkhava Buz Pisti, doğa içinde ve açık olan buz pisti kaymak isteyenler için haftanın 7 günü saat 10.00-22.00 saatleri arasında açık. Her saat başında bir seans başlıyor. Bu nedenle seanstan bir 10-15dakika önce piste gelip bilet alın. Ayrıca ders almak istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır. Özellikle havanın güzel olduğu tatil günlerinde yoğunluk yaşanabiliyor. Çocuklarla buz pistinde iyi ve kaliteli bir zaman geçirmek istiyorsanız bir gün önceden mutlaka öğretmen için rezervasyon yaptırın. Çocuklar 2 ders sonunda tek başlarına kayabiliyorlar, 7 yaş ve altı için en azz 3 ders aldırmak gerekli.

uniq_mall_food_kolaj
Uniq Mall içersinde çocuklarla gidilebilecek birkaç restoran var. Burger Lab- Kantin- Mezedaki ve Tadında Anadolu gibi

The Uniq Zone, çocuklar bilim, sanat, teknoloji ve sporu eğlenerek öğreniyorlar. Matematiği deneyerek öğrendikleri eğlenceli istasyonların yanısıra, çocuklar atölyelerde yeteneklerini geliştiriyor ve trambolin parkında zıplamaya bayılıyorlar.

Volkswagen Arena, canlı konser ve performans sanatlarının yer alabileceği bir gösteri merkezi. Ayrıca burada spor müsabakaları da yapılıyor.

Uniq İstanbul’a çocuklu bebekli geziler için anne gözünden notlarım;

1. Buz pistinde ders alacaksanız mutlaka bir gün önce rezervasyon yapın. Pistte her saat başında bir seans kayma hakkınız oluyor. Bu nedenle 15 dakika önce hazırlanabilirseniz, keyifli zaman geçireceksiniz.

2. Xtreme Adventures da çocuklara uygun macera parkuru da var. Sabahla öğle saatleri arasında bayağı kalabalık olmasından dolayı, mutlaka önceden biletinizi online alın.

3. Zone Maslak’ta en fazla 1-2 saat zaman geçiriliyor. Çocuklar içerideki bilimle ilgili tüm parkuru bir an önce bitirip, trambolin parkında enerjilerini harcamaya bayılıyorlar.Giriş ücreti: 35 TL .

Uniq İstanbul'un içinde yer alan the Zone
Uniq İstanbul’un içinde yer alan the Zone

4. Tabi bu üç yer içinde mutlaka yanınızda yedek kıyafet bulundurun. Buz pistinde özellikle pantalonlar ıslanıyor, üşümeyi önlemek için eldiven şart. Trambolin parkı veya xtreme adventures ta çocuklar yüksek enerji harcadıkları için yine üst kıyafet için yedek gerekiyor.

5. Buz pisti ve Zone Maslak’ta 5 + yaş çocuklar, macera parkuruna ise 4+yaş ve üzeri giriş yapabilir.

6. Xtreme adventures’da Zipline aktivitesi yapmak isterseniz, buz pistine veya zone’a giriş yaptıysanız avantajlı bir paket sunuyorlar; Zipline parkuru+ Buz pisti ya da Zone’a giriş toplam 40 TL yerine 30 TL 

uniq_mall_kolaj
Uniq Mall içindeki katlar ve üst katta bulunan Uniq Çocuk Atölyesi

7. Uniq İstanbul giriş katında birçok restoran seçenegği mevcut. Hamburgerci çocuklara Burger Lab, ev yemeği arayanlara ise Tadında Anadolu (Safranbolu da bayıldığım gazozu buldumm!), biraz daha restoran tarzı yemek arayanlar Mezedakiyi, farklı Türk fast food tarzı ararsanız da Kantin ve en son olarak güzel bir kahve ve kek arzu ediyorsanız Cakes & Bakes’i tavsiye ediyorum.

8. Bebek bakım odası yaşam merkezinin içinde yer alıyor. Pusetle her noktaya rahat yürüyebilir ve çıkabilirsiniz.

9. Uniq İstanbul’da bir de “Çocuk Atölyesi” olduğunu gördük. Bu yaşam merkezine farklı zamanlarda birçok kez gitmemize rağmen burayı  hiç açık bulamadık. Sadece Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 15.00’da açık oluyormuş, bir atölye ise 1 saat 30 dakika sürüyormuş, bilginize…(Yakalayan olursa izlenimlerini bana bildirebilir mi, hep beraber öğrenelim ;))

Adres:

Maslak – Ayazağa Caddesi No:4 Ayazağa/Sarıyer Istanbul /Türkiye

Ulaşım:

Her 20 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi bulunuyor.

İletişim bilgileri:

Tel: 212 286 0391

Uniq İstanbul

 

Uniq İstanbul‘da çocuğunuzla beraber keyif alacağınız doğa içinde maceralı bir gün yaşayabilirsiniz.

Çocukla Gezin’in Uniq İstanbul’da yapmış olduğu ziyaret ile ilgili video’yu izlemek ister misiniz? Öyleyse linki tıklayın 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.