Sağlıklı Mucizeler

Çocukla Gezin bloğumuzda sağlıklı beslenmeyle ilgili konulara değinmeye karar verdim.

Neden böyle bir ihtiyaç hissettim?

Ekonomisi her yıl çığ gibi büyüyen dünyamızda herşey önümüze hazır geliyor. Böylece insanoğlu çoğu temel ihtiyacını evinde hazırlamadan daha kolay halledebiliyor. Böylece daha az yorulup başka işlere daha fazla zaman ayırabiliyoruz.

Yaşasın tüketen toplum devrimi!!!

Ama insanoğlu bu lüksü yaşarken sağlıklı yaşamaktan vazgeçtiğini fark ediyor mu?

İş çıkışı marketten aldığımız hazır yiyecekleri hoop mikrodalgada ısıtıyoruz sofraya koyuyoruz, evde kek yapmak yerine bakkaldan aldığımız paketli ürünleri çocuklarımıza yediriyoruz.

Sonuç; İçeriğinde neler olduğunu anlamadığımız birçok kimyasalı vücudumuza depoluyoruz.

Sonra; Hareketsizlikle beraber vücuttan atılamayan kimyasal atıklar sayesinde çanlar bizim için onun için Ahmet’in kızı için Duygu’nun oğlu için çalmaya başlıyor.

Bağışıklık sistemi düşük çocuklar, alzheimer olan yetişkinler, obez aileler, kanserli hücreler, hiperaktif çocuklar…

İşte önce sağlıklı beslenmeyle gelen sağlıklı yaşamla ilgili konuları Sihirli Mucizeler bölümünde takip edebilirsiniz.

Etrafımızda gördüklerim, uzmanların yazıları ve böylece oluşan farkındalığın sonucunda bizim evde uygulamaya başladığım Doal Aburcubur Planı ile mutfağımızda sağlıklı yemek rejimine alıştık. Bizim evde uygulamaya çalıştığım, yaşadığım tecrübeleri  hatta yeri geldikçe sağlıklı yaşam ile ilgili uzman fikirlerini sizlerle bu bölümde paylaşacağım.

Yalnız altını çizerek belirtmek isterim; Bu konular hakkında yazılarım kaynaklarına güvendiğim inandığım kişilerin bilgilerinden derleyeceklerimden oluşacaktır.

Çünkü ben bu konularda fikir beyan edebilecek teorik bilgiye sahip değilim, sadece bir anneyim ve etrafımdaki olayları fark eden ve bunları kendimce yorumlayıp uygulayanım.

Kelebek etkisine inan biri olarak bahsettiğim bakış açısıyla sosyal sorumluluk çerçevesinde bazı hayatlara dokunabilirsem ne mutlu bana!

Eğer bu konularda sizinde hikayeleriniz varsa bunları hep beraber okuyalım,

ne dersin mailini bekliyorum 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.