Oyuncak Müzesinde Küçük Prensi İzledik

Küçük Prens…Bir çocuk kitabı mı yoksa yetişkinlerin de okuyabileceği bir hikaye mi?

Bence ikisi de…Çocuklara kendi dünyalarının ne kadar doğru olduğunu biz yetişkinlere de çocukken bildiğimiz o güzel duygu ve değerleri hatırlatan bir kitap.

Exupery (küçük prens kitabının yazarı) bu kısa hikayeyi yazarken acaba neler düşünmüştü? Bu kısacık anlatımın aslında dev bir roman kadar etkileyici olabileceğini tahmin etmiş miydi?

Bir çocuğun dünyasının ne kadar basit olduğunu anlatıyor bana göre ve burada en önemli olansa sevgidir Küçük Prens için.

Kitabın hikayesini Hayalbaz Oyun Atölyesi biz çocuklar için ;)) 2 yaşın bile anlayabileceği ve hatta aktif olabileceği hale getirmiş. Müzikler, espriler, sahne ve Küçük Prensi kukla halinde gören çocuklar sıkılmadan ve merakla bu farklı gezegendeki çocukta kendilerinden bir parça bularak seyrediyorlar. Tabi sonunda kendi saf değerlerinin ne kadar önemli olduğunu da anlıyorlar.

Küçük Prens Oyuncak Müzesinde
Çocukla Gezin ailesi Oyuncak Müzesinde Küçük Prens Oyununu izledi

Hayalbaz Oyun Atölyesinin sahnesinde, çocuklar oyunu seyrederken kendi yaptıkları espri veya sözlere göre sanatçıların aksiyon alıp geliştirmeleri bizim ailecek en sevdiğimiz karakterleri. Bu nedenle onları her yerde ve tabi özellikle Oyuncak Müzesinde kaçırmadan seyretmeye çalışıyoruz.

Çocukla Gezin olarak seyrettiğimiz Küçük Prens’i seyretmenizi tavsiye ediyoruzz 😉 Sonrasında da kitabını mutlaka alıp okuyun ve okutun…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.