Beş Dakikalık Uykudan Önce Masalları

Ece uyku öncesi onunla kitap okumamı çok sever. İşte size neredeyse iki yıldır bıkıp usanmadan okumaya devam ettiğimiz “Beş dakikalık uykudan önce masalları”ndan bahsetmek istiyorum.

Kitap 11 adet masaldan oluşuyor ve gerçekten bir masalı okumak, resimlerini incelemek, Ecenin sorularını cevaplamak 5 dakikamızı alıyor. Yani ismine ugun bir kitap gerçekten;)

Yalnız pek masal mı bilemedim? Çünkü masalda olağanüstü yeteneklere sahip bir kahramanın olması gerekiyor. Aslında bu kitap fabl için güzel bir örnek diyebilirim. Hayvanların insanlar gibi konuştuğu, düşündüğü ve hatta davranış gösterdiği hikayeler yer alıyor. Genellikle her öykünün sonucu bir derse bağlanmasıyla da çocukları düşündüren ve öğreten bir özelliği var.

Küçük Tavşan ve Dünya Masalı

Kedi ve köpeğin ya da başka hayvanların arkadaşlarıyla yaşadığı sıcacık hikayelerin anlatıldığı kitabın anne gözüyle hayatımıza katabileceği bazı özellikler şöyle;

  • Keyifle okumaya devam ettiğimiz bu kitapta yer alan 5 dakikalık uyku öncesi masalların içeriği her daim mutlu ve hatta güldüren öğelerle dolu. İşte bu yüzden benim için harika bir kitap, çünkü kızım böylelikle rahat bir uyku öncesi yaşayıp derin bir uykuya geçebiliyor.
  • Ayrıca cümlelerin akıcılığı ve yazı karakterinin biraz büyük olması sayesinde kitap, ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin sıkılmadan okumalarını sağlıyor.
  • Çizimler gayet pozitif ve dolu dolu. Hikayelerle örtüşen ve gözleri rahatsız etmeyen pastel tonlar çocukların da kitabın sayfalarında gezmeleri için teşvik edici.
  • Bizim evdeki duruma göre kitap, 3- 7 yaş aralığına hitap ediyor.
  • Son olarak da hikayeler başlangıç, gelişme ve sonuç bütünüyle incelediğimizde çocukların hayal dünyaları için akıcı nitelikte. Çünkü onları üzecek, korkutacak hiçbir öğeyi kitapta bulamıyorsunuz.

Yoğun bir günün ardından çocuklarımızla paylaşabileceğimiz kaliteli zamanlar bizim için çok önemli. İşte size olumlu, düşündüren ve mutlu eden masalımsı hikayelerin bulunduğu bu kitabı çocuğunuzun kütüphanesinin baş köşesine koymanızı tavsiye ederim.

Kedicik ve köpeğin arkadaşlarıyla beraber çocuklarımıza güzel rüyalar dilerim 😉

Beş Dakikalık Uykudan Önce Masalları

Sam Taplin

Remzi Kitabevi

103 sayfa

dakikalık Uykudan Önce Masallarından Küçük Tavşan ve görseller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.