KÖŞE BUCAK İSTANBUL Etkinlik Takvimi

 

Geleceği şekillendirecek çocuklarımızla birlikte olmak,beraber ortaklaşa bir şeyler yapmak,çocuklarımızın oyun arkadaşlığını üstlenmek artık yorucu mu geliyor bize? Çocuklar,en önemli işlerini,”oyun”u aileleriyle paylaşabiliyor mu? Yuvadan bakıcıya,okuldan kursa koşturan çocuklarımıza günümüzde ne kadar vakit ayırabiliyor şehirli anne babalar?

Çocuklar okulların ve evlerin duvarlarını oldukça yakından tanıyorlar. Peki yaşadıkları, havasını soludukları şehri? Çevrelerini, şehrin güzelliklerini, tarihini ne kadar biliyorlar? Kent kültürü denen kavramla tanışık ve barışıklar mı?

Özlem Saraç’ın yazdığı “Köşe Bucak İstanbul’ adlı oyun bu soruların çevresinde şekilleniyor. Fırıldak ailesi komşuları Mehmet Amca için çok kıymetli olan vazoyu bir kaza sonucu kırar. Vazonun kırılmasına çok üzülen Mehmet Amca,Fırıldak ailesini affedebileceğini ama bunun için bir şartı olduğunu söyler. Bu şart, kırılan vazonun yenisini birlikte arayıp bulmalarıdır.Fakat vazoyu bulmak o kadar da kolay değildir. Yine de ailemiz kolları sıvayıp İstanbul kazan kendileri kepçe vazoyu aramaya başlarlar. Ailemiz bu arayış sayesinde bir amaç uğruna birlikte  geçirilen vaktin değerini,ailece bir arada olmanın güzelliğini fark eder. Yaşadıkları şehir İstanbul ile bağlarını güçlendirirler. Kahramanlarımızın oyun boyunca başına gelenler, vazonun bulunup bulunamadığı ise oyuna kalsın. İstanbul’un insanları,martıları,kedileri,dansçıları ve süper kahramanları,kuleleri,köprüleri tekmili birden bu oyunda!

Müzikli bir oyun olarak sahnelenen “Köşe Bucak İstanbul” çocuk seyirciler ve ailelerinin oyun izleme keyfini birlikte yaşamaları hedefi ile oluşturuldu.

IMG_2490

OYUN KÜNYESİ

KÖŞE BUCAK İSTANBUL

Yazan Özlem Saraç ve

Yelda Baskın‘ yönetimiyle “KÖŞE BUCAK İSTANBUL”

Yunus Emre Kültür Merkezi – Müşfik Kenter Sahnesi‘nde perdelerini açıyor!

Bakırköy Belediye Tiyatroları online bilet ve bilgi için lütfen www.bbt.bel.tr bkz.

Ekim-Kasım Oyun Takvimi
24 EKİM CUMARTESİ-11.00

25 EKİM PAZAR-11.00

31 EKİM CUMARTESİ-11.00

7 KASIM CUMARTESİ-11.00

8 KASIM PAZAR-11.00

14 KASIM CUMARTESİ-11.00

15 KASIM PAZAR-11.00

21 KASIM CUMARTESİ-11.00

22 KASIM PAZAR-11.00

28 KASIM CUMARTESİ-11.00

29 KASIM PAZAR-11.00

Bilet ücretleri:

Gişe tel no: 0212 661 38 94-95

Tam: 10 TL

Öğrenci: 8 TL

Online: www.bbt.bel.tr

Adres:

Yunus Emre Kültür Merkezi

Müşfik Kenter Sahnesi

Ataköy 9. Kısım

İstanbul

Köşe Bucak İstanbul

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us