Kediler ve Kuşlar Bu Kış Hiç Üşümeyecek


METROCİTY ALIŞVERİŞ MERKEZİ
, sokakta yaşayan hayvanları soğuk hava şartlarından korumaya yönelik örnek bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Etkinlik projesi, 17 ve 18 Ekim günlerinde METROCİTY ALIŞVERİŞ MERKEZİ etkinlik alanında, çocuk ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yaklaşan kış aylarının sahipsiz kediler ve dünya vatandaşı kuşlar üzerindeki olumsuz etkinlerini azaltmayı hedefleyen etkinliklerle, sahipsiz hayvanların yaşama hakkı savunularak sosyal bir girişimde bulunuldu. Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencilerinin de aktif olarak katıldığı iki günlük proje, 14.00-18.00 saatleri arasındaki iki farklı atölye programından oluştu. Hayvansever çocuklar, söz konusu saatlerde Kuş Evleri ve Kedi Evleri Boyama Atölyeleri ’ne diledikleri ölçüde, hiçbir ücret ödemeden katıldılar. METROCİTY ALIŞVERİŞ MERKEZİ’nin çocukların hayvan sevgisine yönelik farkındalıklarını arttırmayı ve sahipsiz hayvanlara korunaklı yaşam alanları yaratmayı amaçladığı etkinlikler; ortak bir dünyayı paylaştığımız hayvan dostlarımıza sıcak bir selam olarak hatırlanacak.

Soğuk ve su geçirmeyen yalıtım malzemeleri ile üretilen evler, hayvanları ve çevreyi korumaya yönelik bilincin oluşmasına katkı sağlarken, çocuklar kadar yetişkinlerin de dikkatini çekecek bir sosyal aksiyon olarak yankılandı. Eğitmenler liderliğinde çocuklar tarafından inşa ve dekore edilen kedi ve kuş evleri, METROCİTY ALIŞVERİŞ MERKEZİ binasının çevresine ve Darüşşafaka Cemiyeti tarafından belirlenen alanlara monte edilecek.

Ne kadar da mutlu değil mi?

GA Çocuğun hazırlamış olduğu bu yazıya bende bir şeyler eklemekten kendimi alamadım 🙂 (huyum kurusun )
Sosyal sorumluluk projelerine bir anne olarak destek vermek beni çok sevindiriyor. GA Çocuk ile Metrocity’nin yapmış oldukları bu atölye aslında çocuklarımıza sevginin nasıl iletilebileceğini gösteren en güzel örneklerden biri. Sevgiyi iletebilen çocuklar her zaman daha özgüvenli, saygılı, sorumluluk alabilen, kendinin ve başkasının hakkını bilen, duyarlı bireyler olarak yetişeceklerdir.
Bizde yaz başında yaptığımız ve balkonumuza astığımız sıcaktan bunalan kuşlara su vermeyi amaçlayan ev projemizi bu başlık altında sizlerle paylaşmak isteriz.

Evet yaz başından beri terasta kuşlara su ve yem veriyoruz ;)
Evet yaz başından beri terasta kuşlara su ve yem veriyoruz 😉

Sevgiyle kalın 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.