Doal Aburcubur Nedir

Doal aburcubur mu olurmuş?? Nasıl bişey ki diyenleri duyuyorum. Evet aburcuburun doalı olmaz. Zaten bende ne diyetisyenim ne de bu konularda fikir öne sürebilecek veya buluş yapacak bir doktorum. Sadece anneyim ve okuduğum yazıları değerlendirmeyi seven bir insanım. Bu nedenle sosyal medyada takip ettiğim uzman kişilerin ve kitabevlerinden alıp okuduğum kaynak kitaplardan çıkardığım bazı sonuçlar var.

Market, bakkal veya restoranlardan alınan paketli ve işlenmiş gıdaların üzerinde yer alan içerikleri hiç incelediniz mi? Birçok kimyasal dengeleyici, tat verici, booolca şeker glükoz ve daha anlamını bilemediğim birçok detayları içeriyorlar…

Günlerden bir gün bunlar nedir diye kendime sormaya başladım? Internetten yaptığım araştırmalar ve bazı doktorların açıklamaları ile birçok maddenin kanseri ve obeziteyi tetikleyen bileşenler olduğunu öğrendim.

Bunları daha ne kadar kendime veya çocuklarıma yedirmeye devam etmeliyim gibi düşünceler içerisindeydim. Tabi ki hayır!!

Öyleyse neyi nasıl yapmalıydım?

Çünkü evdeki herşeyi çöpe atsam ve çocuklara artık bunları almıycazzz diye söylesem daha çok tepki alabileceğimi biliyordum. Bu nedenle uzun dönemli bir hareket planı yaptım. Bir seneye yakın bir zamanda tamamladığım ilk evreyi bizim mutfak tamamladı. Ama bu doal aburcubur devriminin başlangıcı benim için. Artık evimizde paketli gıdalar yerine doal aburcubur dediğim şeyleri üretiyoruzz…

Eğer sizde benim gibi düşünüyorsanız bir sonraki yazımda evimizde uyguladığım Doal Aburcubur Planımı okumanızı tavsiye ederim.

Artık sizinle Çocukla Gezin blogumda evde hazırladığım bu sağlıklı mucizeleri buradan paylaşacağım. Eğer sizinde paylaşmak istediğiniz ev yapımı aburcuburlarınız varsa tariflerinizi bekliyoruzzz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.