Çocukla Hello Kitty World Ataşehir

Şeker Pembesi bir dünya Hello Kitty World @ Ataşehir….

İçinde hala kız çocuğu olanlara sesleniyorum, çocuklu çocuksuz mutlaka gidin gezin..Gerçek bir görsel şölen garanti ediyorum… (Tabi bazı 🙁 noktaları gözardı ediyorum şu anda)
Kızımla başbaşa Hello Kitty World’e gidip nasıl bir dünyaymış gezmek istedim.
Ayrıca bazı Avrupa yakasında oturan okuyucularım da burası ile ilgili bilgi edinmek istiyordu.
Eh o zaman dedik Ece ile beraber, hem ziyaret hem de bilgilendirme yapalım ;))
bahçe ortamı
bahçe ortamı
Hello Kitty World sokağı
Hello Kitty World sokağı
Ağustos ayı…hava sıcakk…kapıdan içeri girdik ki ne görelim!! Pembiş renkte bir Smart arabaaa…Tabi hemen fotoları çektik..
Bahçe güzel, çimenlik…çocuk oyun evi ve faaliyet alanı var ortada ve hemen yanında bahçeye açılmış bir restoran bölümü.. Ama bir ben bir de Ece vardık, çocuk olarak… Dediğim gibi tatil ve sıcak sebebiyle böyle tenha olmuş herhalde..
Faaliyet alanında hiçbir şey yoktu ya da ortada bir eğlence aktivitesi. Tabi hafta sonlarında yapılıyormuş 😉 bana verilen bilgiye göre…
Neyse dükkanlara girelim bir şeyler bakalım dedik… Mağazada çalışanlarda herkes gibi tatile girmişti… Kızımın yaş grubuna uygun neler var diye sordum…Net bir cevap alamadım.
Dolayısıyla klasik Türk stili davranıp…Kendin bul kendin yaşa taktiği ile bu kadar büyük alana kurulmuş Hello Kitty World dünyasını gezmeye başladık.
Hello Kitty yatak odası
Hello Kitty yatak odası

Aşağı kat, sonra ara bölümler ve tekrar üst katlar.
Mağazanın girişinden aşağı katlara indiğinizde kendinizi Hello Kitty sokağında buluyorsunuz. Her yer peluş peluş, pembiş ve şeker gibi tatlı…Bir anda Ece ile kendimi herşeyi karıştırıp oynarken bulduk.
Sonra ara sokaklardaki mağazaları inceledik :))) Neler var neler yok kii.
Hello Kitty aksesuarları, banyo malzemeleri, çantalar, oyuncaklar, puzzlelar, mutfak malzemeleri, çerçeveler, saatler, kalemlik vss… bitmezz yazmakla ;))

alt kattaki Hello Kitty sokağı
alt kattaki Hello Kitty sokağı

Aynı sokağın sonunda yukarıya merdivenle çıkınca biraz daha yaş seviyesi büyük çocuklara uygun aksesuar ve makyaj malzemelerinin satıldığı mağazayı gezdik. Burası pek bize göre olmadığı için yine aynı yolu takip ederek girdiğimiz mağazaya döndük. Asansörle 2.kata çıktık.
İşte burası kızımın aradığı nokta… 0-12 yaş grubu kız çocuğuna uygun aksesuar ve giyim eşyaları. Ececik, herşeyi sepete atmaya başladı.
Aman Allah’ım diyen ben buna son vermek için çeşitli taktikler geliştirerek sepete koyulmuş şeylerin % 80’ini başarıyla geriye koydurttum.
Aman siz siz olun gitmeden önce belirli bir anlaşma yapın, yoksa lütfen sakın bana kızmayınn ;))

Vitrin
Vitrin

Neyse birkaç beğendiğimiz ürünler ile alt kattaki kasa bölümüne geçtik. Kasada bedenleri sordum, cevaplara göre seçimlerimizi yaptık. (Mağaza bölümlerinde bir eleman bile gelip bize yardımcı olmadı. Sonuç olarak bende kasada teker teker herşeyi sordum)

Hello Kitty restoranı
Hello Kitty restoranı

Güler yüzle karşılandığımız restoran bölümüne geçtik. Çocuklar için önemli olan herşeye burada dikkat ediyorlar.. Klimayı kapattılar, hemen resim kağıdı ve kalemleri getirdiler. Menüde seçilen yemekleri çabuk hazırlayıp sundular. Limonata ve margherita pizza çok güzeldi. Ancak menü biraz pahalı benden söylemesi… Bazı paket menüler var, ben sonra fark ettim, onlar daha hesaplı aklınızda olsun..

bahsettiğim hesaplı menülerin listesi
bahsettiğim hesaplı menülerin listesi

Annenin gözüyle notlarım

 • Bebek puseti ile mağaza ve diğer alanlarda rahat dolaşılabilir.
 • Tuvaletler çok şeker, fakat restoran bölümünde bebek emzirme odası diye ayrılan bölüm karışık..Tavsiye etmem. Hele böyle sıcak zamanlarda emzirme odasına klima gerekiyor, ki yoktu.
 • Mağaza dağınık ve biz gittiğimizde eşyalar yerlerdeydi. Galiba sezon başlarında uğramakta yarar var.
 • Çocuklar için aktiviteler haftasonu oluyormuş. Çocuğunuzu aktiviteye bırakıp şöyle keyif kahvesi beklentisi içinde olmayın ;)) Bir telefon ile arayıp sormanızın yararlı olacağını düşünüyorum.
 • Menüde bebeklere uygun birşey yok.
 • Menü dışında gayet uygun fiyatlı paket menüleri var, aklınızda olsun.
 • Park için vale var. Ücret istemiyorlar, ancak bir bahşiş bekliyorlar tabi 🙂
 • Doğum günlerinizi de burada kutlayabilirsiniz, restoranı gayet güzel.
 • Menüde yer alan çocuk menüleri yeterli.
 • Pembe Smartın önünde mutlaka foto çektiriin ;))
 • Hello Kitty World gece saat 22:00’a kadar açık.

 

işte bunlara hayır diyemezsiniz ;))
işte bunlara hayır diyemezsiniz ;))

Ulaşım

Özel vasıta
Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü geçtikten sonra TEM karayolunda devam edin. Ataşehir okunu gördüğünüz kavşaktan girin ve ışıklardan sonra sağdan devam edin. Gelen ikinci ışıklarda ise yolun solundan takip edin. Hello Kitty World mağazası yolun sağında kalıyor, Palladium AVM’nin tam karşısında..

Adres
Barbaros Mah. Halk cad.
No: 37 Ataşehir Merkez/ İstanbul

Telefon
0 216 470 6767

Hello Kitty ve arkadaşları
Hello Kitty ve arkadaşları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us