Zorlu AVM Çocuk Oyun Parkı

Ayyy çocuk olmak ne güzel dedim kendi kendimee Zorlu’daki bu harika parkı görünce. İnanın kendimi zor tuttum o ağın üzerine çıkmamak için 😉  Sonra baktım birkaç adet ben stil anney var onlar çıkarsa bende yaparım dedim. Yaptımdaaa haha güzel oldu. Tavsiye ederim.

Aslında biz İstanbullular olarak şanslıyız farkındasınız değil mi? İstanbul’un her mahallesinde çocuk parkı yer alıyor. Semtin komşu çocukları bu alanda oyun oynamak için buluşup, salıncaklar, kaydıraklar, tahteravallilerrin etrafında koşup dururlar. Tabi bizim çocukluğumuza göre tek fark annelerde artık bu aktiviteye dahil oluyor. Sebep malum güvenlik endişeleri ve hassas moduuu.

Ama bazı semtler var ki onlar da yer alan parklar çok farklı olabiliyor mesela geçen haftalarda çocuklarla beraber uğradığımız Zorlu Oyun Parkındaki gibi. Alternatif bir oyun parkı konsepti sunuluyor burada. Oyun kulelerine ağlara tırmanarak çıkıyorsunuz, küçük tepelerin arasında koşarken zıplayarak diğer tepeye uçabilirsiniz, ya da bir anda kendinizi bir dağın üstünden aşağıya kayıyormuşsunuz gibi hissettiren piste bombalama atlayış yapabilirsiniz.

Oyun parkında yer alan kaydırak alanı

Tabi bu sırada ister çocuğunuzun peşinde, isterseniz Eataly’nin küçük kafesinde kahve içerek , ya da bebeğinizle kafenin önündeki kum havuzunda küçük kaleler yaparak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Belki de parkın kenarında yer alan zeytin ağaçlarının altında siz kitabınızı okurken çocuklarda saatlerce sıkılmayacakları bu alanda arkadaşlarıyla eğlenebilirler.

Bir anne gözüyle çocuklarla oyun parkı önerilerim;

  • Güneş kremi, şapka ve mutlaka terleyecekleri için yedek kıyafet çantası yanınızda bulundurun.
  • Kum havuzunda oynamak için kova, kürek, tırmık ve yedek kıyafet götürebilirsiniz.
  • Duvar kaydırağından kısa kollu tişörtle kayınca çocuklar ciltlerini yanabiliyor. Bu nedenle yanınızda bir yatıştırıcı krem taşıyabilirsiniz ya da uzun kollu giydirebilirsiniz.
  • Parkın yakınında yer alan restoranlar da harika menüler var. Siz arkadaşlarınızla buralarda takılırken çocuklar oyun alanında oynayabilir.
  • Ya da evden küçük sandviçler, termosta çaylar, cupkekler hazırlayarak park kenarında çocuklarla piknik keyfi yapabilirsiniz.
  • Bebeğinizle beraber zararsız aktiviteler yapabileceğiniz alanlar bulunuyor. Kum alanı zaten tam onlar için yapılmış. 2-3 yaş içinse kısacık iple tırmanma duvarları yer alıyor.
  • Birde en güzeli oyun alanını sürekli kontrol eden ve bozulan aletleri anında tamir eden bir ekip yer alıyor.
  • Çocuğunuz hareketli ve 6 yaş altındaysa takip etmenizi öneririm.
  • Bu oyun alanı her yaş grubuna hitap ettiğini unutmayın, yani sizde eğlenebilirsinizz 😉
Zorlu’daki oyun parkında yer alan kum alanı

Ulaşım:

Metroyla çok basit bir şekilde varabileceğiniz bir nokta. Gayrettepe durağında inip yer altından AVM’ye doğru giden tünellerle ulaşabilirsiniz. Yürüyen merdiven ya da asansör ile çıktığınız noktada sağınıza dönün, biraz ileride yer alan parkı görebilirsiniz.

Eğer özel vasıtanızla giderseniz park etmek için Zorlu PSM noktasına yakın olan yere park edin. Asansör ya da yürüyen merdivenle çıktığınız noktadan metro girişine doğru yürüyünce ilerdeki açık hava çocuk oyun parkını görebilirsiniz.

Çocuklu haftasonu ya da hafta içi etkinliği olarak gidebileceğiniz oyun parkından sonra ne yapalım derseniz? Daha önceki yazım olan Zorlu AVM içinde yer alan diğer etkinlik alanlarına ait yazıma göz atmanızı öneririm veya sinemaya giderek çocuklarınızla farklı bir gün geçirebilirsiniz.

Oyun parkında yer alan örümcek ağı ve arkasında yer alan kule çocukların en sevdiği noktalardan
Oyun parkında yer alan örümcek ağı ve arkasında yer alan kule çocukların en sevdiği noktalardan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng