Haftasonu Sindrella ile Sinema Keyfiii

Kış sezonunda bizim evde en çook sevilen etkinlik mısır patlağı yanında çizgi film ;))

Şöyle tencereye biraz tuz biraz da zeytinyağı ve bolca kuru Mısır taneleri atılır, sonra bir güzel çiçek gibi açan “pörtlek”ler seyredilir.

Eh vizyondayken kaçırdığımız çizgi film, evdeki ışıkları kapatarak sinemanın o “kozy” ortamını yaratmak suretiyle Mısır patlağı eşliğinde izlenir.

O kadar çok çizgi film varki, bazen haftasonu hangisine gideceğimizi şaşırıyoruz. Bu sezon pek yakında ve gelecek olanları çoook heyecanla bekliyoruz. Mesela sevgili Minyonları, Dünyalar Çarpışıyor-Evim ya da Karlar Kraliçesi 2‘yi…

Bu haftasonunda yine merakla aylar öncesinden sürekli anneye vurgulayarak takipte olunan “Sindrella“ya sonunda vasıl olduk. Anne-kız beraber gitmeye karar verdik.

İstinye Park Cinemaximum, saolsun:), Maximum kart sahiplerine tanımış olduğu ilk seans bedava hakkımı kullanarak, beyaz perdenin karşısındaki koltuklarımıza kurulduk.

Sinemada bütün büyükanneler, halalar, teyzeler, anneler topluca yerimizi almışız…Çocuklarda bizimle beraber seyredecekler 😉

Film, yarım saat süren ezici reklamlardan sonra nihayet başladı. Salondaki merakı ve ilgiyi hissedebiliyorsunuz, çünkü hiç çıt çıkmıyooor. Konuyu zaten biliyoruz. Çok iyi kalpli bir kıza, üvey annesi ve kardeşlerinin yaptığı eziyetler. Bu kötülükler karşısında iyi kalpli ve cesur davranarak kendi yolunu çizmeye çalışan bir kız. Annesinin sözünü dinlemesi sayesinde çok güzel bir hayatla mükafatlandırılan ve hatta filmin sonunda da….

daha anlatmayayım ;)) sonrasını da anlatırsam sürprizi kaçar.

Dekorlar muhteşem, kostümler zaten nefesimizi kesti. Sindrella’nın “mavi balo elbisesi” harikaydı! Hikayenin sinemaya uyarlanması ve özellikle balkabağının arabaya dönüş sahnesi tek kelimeyle bizi büyüledi. Prens ve Sindrella‘nın balodaki ilk dans sahnesi ve dansları bambaşkaydı.

kulkedisi_sindirella

Salondaki çocukların yaşları genel olarak 4 ila 8 yaş arasıydı. Özellikle minik olanlar, çizgi filmi rahatlıkla sonuna kadar seyredebilirler, fakat düz filmde sıkılabiliyorlar. Demek ki onların ilgilerini bayağı çekmişti Sinderella filmi, çünkü salonda ne ağlayan ne de konuşan veya annesine sıkıldım beeen gidelim diye ağlayan çocuk yoktu. Film ayrıca üç boyutlu olmadığı için bence bütün çocuklar rahat seyretti…

Annenin gözüyle İstinye Park Cinemaximum notlarım:


Film öncesinde verilen reklamların ayarının düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Film için zamanında koşturarak yerinizi alıyorsunuz, mısır patlağınız bitiyor ancaaaak film başlıyor. Bu nasıl yönetimdir anlayamadım? O yüzden geç kalırsanız merak etmeyin en az 15 dakika en fazla yarım saat reklam ile başlatıyorlar filmi, bilginizeeee.


Sinema salonundaki koltuklar gayet rahat. Çocuklar için yükseltici var.


Yanınızda mutlaka hırka, şal benzeri yedek birşey bulundurmaya çalışın. Havalandırma sebebiyle bir zaman sonra buzz kesebiliyorsunuz. (Kış mevsiminde bile)


Tuvaletler, sinema salonunun olduğu katın bir altında. Tuvaletler çok yeterli, asla bir sıra olduğunu görmedim. Ama yanınızda mutlaka ıslak mendil bulundurun.


Tabi, sinema salonu olurda mısır patlağı olmaz mı? Evet buradakiler fena sayılmaz, ama fiyatlar biraz tuzlu bilginize.


Sindrella filmi 2D olduğu için gözlük almamıza gerek kalmadı. Ancak 3D seyredecekseniz, kendi boyutlu gözlüğünüzü yanınızda götürmenizi tavsiye ederim. Çünkü gözlük başına 3 TL  gibi bir ücret alıyorlar.


Bebekle sinemaya pek girebilme imkanı yok tabiiki.

 

Ama olurda çocuğunuz arkadaşlarıyla sinemaya gitmek isterse, ve sizde onu beklemek durumundaysanız, İstinye Park Cinemaximum, bu koşulda tam annelere göre. Neden mi? Bekleme alanı sessiz ve bebeğinizle giderseniz rahat oturabileceğiniz koltuklar mevcut. Tuvalette bebekler için bölüm yok. Ama yine de bakım yapabileceğiniz boş bir ayna önü var. Yine bekleme alanında masalar mevcut. İsterseniz arkadaşlarınızla beraber, isterseniz tek, güzel bir kahvenizi yudumlayarak derginizi okuyarak keyifle çocuğunuzu bekleyebilirsiniz. Tüm salonların çıkışları tek, merak etmeyin çocuğunuz giriş yapılan yerden çıkmak zorunda 😉


 

Sindrella Masal Kitabı
Sindrella Masal Kitabı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us