Havai Fişek Damgası Yaptıık

Bazen sadece oyun oynamak yetmiyor, sizde bilirsiniz. Çocukların yaratıcılıklarını artıran, motor becerilerini geliştiren ve en önemlisi bunu ben yaptım coşkusunu yaşatacak her türlü pratik “evde kendin yap” aktivitelerini öğrenmeye çalışıyorum. Böylelikle zamanlarını verimli olacak işlere yönlendirebiliyorum. Hem bu gibi etkinlikler sayesinde hayatları boyunca önlerine çıkacak olan faaliyetler için pratik veya yaratıcı çözümü düşünebilmek yetisine sahip olacaklardır.

Evde kendin yap aktiviteleri esnasında çocukların başınızda olmanız gerekebilir. Bu nedenle haftaiçi veya sonunda rahat olduğunuz bir saati buna ayırın derim mutlaka. Çünkü bu faaliyet esnasında sizin önderliğiniz çocuklar açısından  da ayrıca bir rol model örneği teşkil edecek. Hem de onlarla geçirdiğiniz bu saat çocuklarınız için kaliteli ve unutulmayacak anlardan olacaktır.

İşte böyle düşünen ben, kitapevleri kazan ben kepçe sürekli dolaşırım. Evde çocuklarla yapılabilecek etkinlik kitaplarını oturup saatlerce araştırmışlığım olmuştur. Tabi beğendiğim kitapları hemen alırım, çünkü baskının yerini hiçbirşeye değişmem. Ama bazen internette gördüğüm birçok etkinliği de çocuklarla evde deniyoruz.

Mesela geçen gün süper bir damga tekniği öğrendim.

Havai Fişek damgası 🙂

Çok basit ve pratik bir aktivite, üstelik evdeki malzemelerinizle yapabileceğiniz güzel bir haftasonu etkinliği. Sadece ev birazcık batabilir, kirlenebilir, boyanabilirrr ;))

Malzemeler;

  • tuvalet kağıdı rulosu
  • makas
  • plastik tabak
  • resim kağıdı ya da fon kağıdı
  • parmak boyası

Yapılışı;

Evde bitmiş kağıt rulolarını makasla ince şeritler halinde kesin.

Parmak boyalarını birkaç tabağa ayrı ayrı ya da birkaç renk karıştırarak dökün.

Sonra tabaklardaki boyalara buladığınız ruloları, resim kağıdınıza damga yaparmış gibi hafifçe vurun.

İşte size havai fişeklerii. Çok eğlenceli ve bir o kadar da yaratıcı bir aktivite!!

İsterseniz çocuklarınız için evde yaptığınız bir partide bu etkinliği arkadaşlarıyla da yapmasına izin verin. Bu en unutulmaz partilerden biri olacaktır 😉

 

Havai fişek damgası nasıl yaparız

 

Uyarı ;

Parmak boyaları genel olarak 3 yaş ve üzerine tavsiye ediliyor.

Çünkü daha küçük yaştaki çocuklar boyayı ağızlarına sürebilirler.

Evdeki çocuklar büyükte olsa küçükte olsa boya kutusunun üzerinde yazan uyarıları okuyup öyle almanızı tavsiye ederim.

Ben de kırtasiyeden etkinlikler için malzeme alırken çocuk sağlığına zararı olmayan çeşitleri seçmeye özen gösteriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us