Sarıyer’li İstanbul Fotoğraf Sergisindeyizzzz

Sarıyer Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin Sarıyerli İstanbul Fotoğraf Sergisini gördünüz mü?

Eminim geçen haftalarda İstanbul Ayazağa metrosunda bir yerlere koşarken sergiye rastgelmişsinizdir.

İşte onlar arasında benim de birkaç fotoğrafım sergilendi.

Fotoğraf sergimizi Çocukla Gezin ekibi gezmeyi çok sevdiler

Sevgili Halil Tezel beyin fotoğraf öğretmenliğini yaptığı 2017-2018 eğitim dönemi fotoğraf kursuna ait çalışmalar Sarıyer Halk Eğitim Merkezi‘in de desteğiyle Sarıyer ilçesinin pek çok yerinde sergileniyor. İlk durak İTÜ Ayazağa Metrosu, ardından Yeniköy Halk Eğitim Merkezi ve önümüzdeki günlerde Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

İTÜ Ayazağa Fotoğraf Sergisinde fotoğrafa gönül verenler 😉

İTÜ Ayazağa Metrosunda büyük beğeni ve ilgi toplayan fotoğraflarımızın konusu Sarıyer ve Sarıyer’li İstanbul oldu.

İTÜ Ayazağa Fotoğraf Sergimizden…

Sarıyerli öğrencilerin kadrajından İstanbul’a  ait birçok tarihi ve ikonik yerleri fotoğraflandı. Halil Tezel hocamızın küratörlüğünde derlenip şekil alan sergimiz, Yeniköy Halk Eğitim öğrencilerinin yıl boyunca hazırlamış oldukları el emeği göz nuru eserleriyle buluşarak Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’in katılımlarıyla 14 Mayıs 2018’te halkın beğenisine sunuldu.

Yeniköy Halk Eğitim Sergi Açılışında Sarıyer Kaymakamı ve folklor ekibi

Çok heyecanla devam eden sergilerimiz durmak bilmiyor. En son olarak Sarıyer’li İstanbul konulu fotoğraflarımız Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezinde 22-27 Mayıs tarihleri arasında tekrar ziyaretçilere sergilenecek.

Yaşar Kemal Kültür Merkezine Nasıl Ulaşılır?: Yaşar Kemal Kültür Merkezine ulaşım için Darüşşafaka Metro durağında indiğinizde, kültür merkezi hemen metronun üzerindeki binadır. Özel araçla gelmek isteyenler ise Acıbadem Maslak Hastanesini geçtikten sonraki ışıklardan sağa dönüp, kültür merkezinin otoparkına araçlarını bırakabilir.

Sarıyer’li İstanbul Fotoğraf sergisinde Galata Köprüsünde çekmiş olduğum bir fotoğrafım

Çocukları bu tür sosyal faaliyetlere teşvik etmek amacıyla hafta sonu ya da okul sonrasında ziyaretlerinizi bekleriz. Fotoğraf, seramik ve örgü oyuncakların başından ayrılamayacaklarının garantisini veriyorum 😉 Hatta benim çocuklar bu dallara yönelik kurs talebindeler, buradan yetkililere duyuruyorum.

Halk Eğitim Sergisinden bazı eserler

Yıl boyunca fotoğrafçılık konusunda hem eğitimiyle hem de sabrıyla ve yıl sonunda böyle bir sergi oluşumunda bizlere büyük desteği olan sevgili öğretmenimiz Halil Tezel’e buradan ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

Tüm ilgilenenleri bekleriz, umarım keyifle gezer beğendiklerinizi sosyal medyada paylaşarak yıl boyunca emek veren halk eğitim öğrencilerine destek verirsiniz.

İTÜ Ayazağa Metro Sergimizde yer alan diğer fotoğraflarımız.

Fotoğraf sergimizde yer alan öğrenci arkadaşlarımın instagram fotoğraf galerilerine bakmak isterseniz aşağıdaki linklere tıklamanız yeterli;

@oyaengin

@ulkumadran

@batalelif

@imdatgulmez

@laledoganarici

@mai_yesil_objektifimden

@gnlsagnak

@mrcan3434

@nedimmaden

@nilufer.nil

@sem_photos

@cocuklagezin

Sarıyer’li İstanbul Fotoğraf Sergisi Afişimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.