DIJITAL TOPUKLAR 2016 ZİRVESİ

Günümüz trendi “Dijital Dünya”…

Son yıllarda kimsenin kayıtsız kalamadığı, mutlaka bir noktasından yakalandığımız ortam.

Bu ortam artık öyle bir hal aldı ki, geçen haftalarda ülkemizde bir ilk yaşanarak “Dijital Topuklar Paneli” düzenlendi.

İsminden de konusunu anlayacağınız üzere  internet ve teknoloji dünyasını sıkı takip eden, bu ortamda ürettiği fikirlerle iş imkanı yaratan ve bulan kadınların buluşup sinerji oluşturduğu zirve.

Şu son 5 yılda bir lokomotif gibi ekonominin içine giren dijital dünyada olmak isteyen, olan ve olmanın ötesine geçen tüm kadınlar, The Marmara otelinin ev sahipliğini yaptığı seminer salonunu tıka basa doldurmuştu. Çocuğuyla elele gelen, panelde bebeğini emziren, üniversiteden yeni mezun olmuş ama evinden çalışarak geçimini sağlayan birçok hanımın heyecanı görülmeye değerdi.

Benim içinse ülkemizdeki kadınların ne kadar potansiyele sahip olduklarını ve bunu başarmak için nasıl bir özveriyle çalıştıklarını duymak dinlemek ve onlarla aynı dertleri paylaşarak tutkumu sürdürmeye devam ettiğimi fark etmek çok umut vericii oldu.

Dijital dünyalı hanımlarla yaptığım konuşmalar ve dedikodular 😉 dışında panelde neler konuşuldu merak ediyor musunuz?

Dijital dünyaya kadınların sağladıkları üretim ve onların yaşadıkları üzerine 5 ayrı panel düzenlenmiş. Her panelde sosyal medyada takipçi sayısı yüksek olması dışında yaptığı işte başarıları olan kadın konuşmacıları olarak dinledik.

Dijital Topuklar 2016 açılış konuşmasını paneli düzenleyen blogcuanne ve uykusuzanneler kurucuları olan Perihan ve Elif hanıma teşekkür ederim. Katkılarının devamını diliyorum.
Dijital Topuklar 2016 açılış konuşmasında paneli düzenleyen blogcuanne ve uykusuzanneleri dinledik. Perihan ve Elif hanıma yarattıkları sinerji için teşekkür ederim. Katkılarının devamını diliyorum.

İlk bölümde dijital dünyada farklı sosyal ortamlarda fikir önderliği yapan kadınların nelerden esinlenerek başarı sağladıklarını sorguladık.

İkinci bölümde ise dijital kurallar ve ticaret nasıl olmalı üzerine duruldu. Burada dijital marka ve ajansların konuyla ilgili tecrübeleri ve tavsiyelerini dinledik.

Üçüncü panelde ise sosyal medyanın gücü olan birleştiricilik irdelendi. Türkiye’de faaliyet gösteren twitter, facebook ve godaddy gibi firmaların yönetici kadınlarından bu dünyayı nasıl kullanabileceğimiz hakkında bilgiler aldık. Tabi dileklerimizi de ilettik.

Dördüncü panel , dijital dünyadaki linç kültürünün dijital içerik üretimine olan etkisi hakkında konuşmalar yapıldı. Bu ve benzeri durumlarda kendimizi nasıl koruyacağımız ve bilmemiz gereken hukuki yollardan bahsedildi.

Zirvenin son paneli, Ayşe Arman’ın moderatörlüğünde, dijital dünyayı sonradan öğrenen nesil ile bu dünyada doğan büyüyen nesil arasındaki farklılıklar ve ortak noktalar üzerine yapılan söyleşi ile noktalandı.

Panelin sonunda görmüş olduğum tablo şaşırtıcıydı!

Çünkü kadınların dijital dünyaya olan ilgisi ve etkisi daha çok artacak görünüyor. Açıkçası kadınların evde oturmak yerine ekonomiye bir nebze de olsa katkı sağlamak için topuklarının üzerinde varolmaya çalışmaları harika bir haber!

Dijital Topuklar zirvesine katılmaktan çok büyük keyif aldım.

Bu ortamda yeni tanıştığım arkadaşlar, iş ortakları ve panellerden öğrendiklerimin işe yaracağından eminim. Önümüzdeki dönemlerde yeni panelleri bekliyor olacağım.

Dijital Topuklarda Yenidenbiz ile omuz omuza ;)
Dijital Topuklarda Yenidenbiz ile omuz omuza 😉

Blogger dünyasında olmam sebebiyle beni de bu umut verici panele davet eden Yenidenbiz ekibine bu harika gün için ayrıca buradan teşekkür etmek istiyorum.

Zirveden çıkardığım en güzel sonuç hep bildiğimiz şeydi aslında; Samimi ol ve çalışmaya üretmeye devam et.

İşte bu sebeple her yeni doğan gün severek ördüğüm bloğumda karşıma farklı ufuklar çıkarıyor.

Yaşasın Dijital Topuklu hayatım!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us