TİYATRO FİL’DEN ÇOCUKLARLA İNGİLİZCE TİYATRO

Sevgili aileler harika bir tiyatro etkinliği haberimiz var sizlere…Tiyatro Fil’in sunduğu İngilizce çocuk tiyatrosu performansı eminim herkesin dikkatini çekecektir. Yeni bir soluk olarak değerlendiriyorum. Farklı dilde bir gösteriyi çocukların izlemeleri, aktif olarak sahnede yer almaları dünya görüşlerini daha da genişletecektir. Hangi oyunlar ne zaman ve nerede  sahneleniyor gibi detayları sizlerle paylaşmadan önce Tiyatro Fil hakkında bir önbilgi vermek istiyorum:

Tiyatro Fil, on dört yıllık bir hayalin ve biriken tecrübenin ürünü olarak 2014 yılında Tuğba GÜDÜCÜ ve Mustafa POYRAZ tarafından kurulmuştur. Çocuk Tiyatrosu alanına yeni bir soluk getiren Tiyatro Fil, eğitime destek amaçlı İngilizce çocuk oyunları ve aktiviteler hazırlıyor. “eğitim” temelli üretilen projeler öğretim teknikleri göz önünde bulundurularak, İngilizce öğretmenleri ve pedagoglar eşliğinde anaokulu ve ilköğretim müfredatına uygun olarak hazırlanıyor. Hazırlanan oyunları 3-9 yaş arası çocuklar rahatlıkla izleyebiliyor. İnteraktif olarak sahnelenen oyunlar çocukların katılımıyla yönleniyor. Çocuklar oyuncularla İngilizce iletişim kuruyor ve öğrendiklerini pekiştiriyor. Ayrıca yeni kelimeler öğrenerek İngilizce diline ilgilerini arttırıyorlar.

Tiyatro Fil’in sunduğu İngilizce Tiyatrolar ve detayları:

20 Kasım Pazar Saat 14:30 – Clean Clean With Green

DİL: İNGİLİZCE

YAZAN: TUĞBA GÜDÜCÜ

YÖNETEN: MUSTAFA POYRAZ

OYUNCULAR: NURTEN İNAN, BARKIN SARP, HANDE ÖYKÜ EKMEN

ÖZET

Üçgen, Kare ve Daire adlı şekil temizlikçiler aynı anda bir parkı temizlemeye gelirler ve kimin o parkın asıl temizlikçisi olduğuna ve parkı kimin temizleyeceğine bir türlü karar veremezler. Sonunda akıllarına bir fikir gelir. Bir yarışma düzenlemeye karar verirler. Bu yarışmayı kazanan parkın gerçek temizlikçisi olacaktır. Ancak bu yarışmayı üçü de kazanınca işler yeniden karışır. Şekiller sonunda parkın aslında hepimizin ortak yaşam alanı olduğuna karar verir ve parkı seyircilerle birlikte temizlemeye karar verirler. Ve kazanan dostluk olur.

Oyunumuz 3 yaş ve üzeri seyirciler için uygundur.

OYUNU NEDEN İZLEMELİYİM?

Oyun, şekiller ve yiyecekler temaları üzerinden okul öncesi ve ilköğretim müfredatına uygun olarak hazırlanmış olup, konu itibariyle dostluk, arkadaşlık ve paylaşma değerlerini de barındırarak çocuklara çevre temizliği bilincini kazandırmayı amaçlar. İnteraktif yapıya sahip bu oyun çocukların İngilizce konuşarak aktif olarak oyuna katılmalarını sağlamasının yanı sıra İngilizce diline ilgilerini de arttırır.

Tiyatro Fil’den çocuklar için ingilizce tiyatro

20 Kasım Pazar Saat 12:30 – Joey’s Adventures

DİL: İNGİLİZCE

YAZAN: TUĞBA GÜDÜCÜ

YÖNETEN: MUSTAFA POYRAZ

OYUNCULAR: NURTEN İNAN, BARKIN SARP, HANDE ÖYKÜ EKMEN

JOEY’S ADVENTURES İNGİLİCE TİYATRO ÖZETİ

Kahramanımız sevimli fil Joey ailesini kaybeder ve onları aramak için yollara düşer. Ailesinin bir hayvanat bahçesine kapatıldığını düşünen Joey, oradaki bekçiyi bir türlü atlatamaz. Maalesef ki kötü kalpli bekçi onu diğer hayvanlar gibi bir kafese kilitler. Sürpriz bir çıkış yolu bulan Joey, yeni arkadaşlar edinerek ailesini aramaya devam eder. Bakalım karşılaştığı zorluklar sonucunda kahramanımız ailesini bulabilecek mi?

Oyunumuz 3 yaş ve üzeri seyirciler için uygundur.

OYUNU NEDEN İZLEMELİYİM?

Oyunumuz içerik olarak aile teması üzerinden aile sevgisini; paylaşma ve yardımlaşma davranışları üzerinden de arkadaşlığın önemini vurgulamaktadır.

Anlatım dili itibariyle İngilizce ile yeni tanışmış minik arkadaşlarımızın kolaylıkla anlayabileceği okul öncesi seviyesine de hitap eden bu danslı, müzikli ve eğlenceli oyunumuzu keyifle izleyeceksiniz. Çocuklarımız, kahramanımızın sorularını cevaplayarak ona yardım edecek ve bu şekilde oyuna interaktif olarak da katılmış olacaklar.

İletişim:

Tel: 0 553 135 94 64

Mail: info@tiyatrofil.com

Bilet fiyatları : 25 TL

Çocukla Gezin ailesi olarak çocukların da aktif performansa katkı sağladıkları ingilizce tiyatroyu merak ediyoruz. Sizlerde ilgilenirseniz biletleri www.biletiva.com adresinden online alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Game bài đổi thưởng
Link with us